Tančím odnepaměti

Miluji tanec ve všech jeho podobách a rytmech, jako cestu sebevyjádření, absolutní formu pohybové harmonie, způsob meditace a plného prožitku „teď a tady“, rozvoj kreativity, procvičení těla i zábavu pro tanečníky i diváky. A ještě o malinko raději, než tančím, tanec učím.

Zaměřuji se na práci se ženami, ženskost a ženská témata. Pro pražské Centrum tance vedu pravidelné kurzy orientálního a bollywoodského tance. Od roku 2015 vedu jako certifikovaná lektorka kurzy pro zdraví pánevního dna pomocí Metody 3x3. Pracuji také s metodami cvičení podle Mojžíšové, spirální stabilizace/mobilizace dle Dr. Smíška, Labanovy analýzy pohybu, Bartenieff fundamentals, a využívám i znalosti z péče o tělo a bolavé svaly z absolvovaných kurzů zdravotního cvičení a masérských kurzů.

MOJE ORIENTÁLNÍ TANEČNÍ CESTA

Orientální tanec mne fascinoval od dětství, ale možnost se tuto nádhernou formu umění učit jsem dostala až při nástupu na vysokou školu v Plzni v září 2004. S pravidelnou výukou jsem začala po vítězství v soutěži MISS ORIENT v roce 2006, kde jsem si vytančila i korunku pro Miss Sympatie diváků. Postupem času jsem pak začla vyučovat i tanec bollwoodský, včetně jeho svižnějších verzí Just Jhoom a Fit bolly dance, do orientálního tance se začly přimíchávat různé fúze (flamenco, gypsy, tango). Nyní vedu pravidelné kurzy v Praze, a semináře na Vysočině i po celé ČR.

Díky tanci jsem si mohla užít, jaké to je být v televizi a rádiu, a spolupracovat se zajímavými osobnostmi na zajímavých projektech (např. pravidelné hostování na koncertech Muzikanta Králíčka a skupiny Květy, vystoupení na veletrhu Evolution, cestovatelský festival Obzory, akce Souboj nevěst, Etnopiknik Náprstkova muzea a mnoho dalších akcí).

CO CHTĚJÍ KLIENTKY? ZDRAVÉ A KRÁSNÉ TĚLO

Čím dál více žen na kurzech se mne vyptávalo na způsob, jak udržet své tělo v kondici, jak eliminovat některé zdravotní problémy, související nejen se ženským dospíváním a zráním. I proto jsem začala pracovat s tématy psychosomatiky a práce s vědomou ženskostí. Od roku 2015 se práci s tělem a zdravým formám pohybu a cvičení věnuji systematicky. Doplnila jsem taneční vzdělání lektorským kurzem „Školy pánevního dna“, obohacené o cvičení podle Ludmily Mojžíšové, prvky jógy, rehabilitační cvičení pro zdravá záda a znalosti spirální stabilizace a mobilizace páteře, a dále se v těchto oblastech vzdělávám.

Mé kurzy cvičení jsou jemné, zaměřené na vědomý pohyb, správné provedení a navnímání pohybu, prohloubení propojení s vlastním tělem, dech, ženskost a relaxaci. Jsou ideální pro ty z vás, které nemají rády uspěchané či pokročilé lekce, na kterých člověk nestíhá vnímat, co se s tělem děje a propojovat pohyb s dechem, a zvládnou je ženy všech věkových i váhových kategorií.

Zaměřuji se také na zdravý pohyb pro SENIORKY – ať už v rámci kurzů orientálního tance, nebo i jemného rehabilitačního cvičení.

vendulka-pankova

VENDULKA V TELEVIZI

13.11. 2006 – TV NOVA – Snídaně s Novou
13.11. 2006 – ČT1 – reportáž z finále Miss Orient 2006
15.12. 2006 – TOP Tv – Pel-Mel se Slávkem Bourou a Markétou Majerovou

 

VZDĚLÁNÍ

 • 2018 – celodenní kurz Cvičení pro těhotné a po porodu – IQ pohyb Praha
 • 2017 – Akreditovaný kurz MŠMT – Zdravotní cvičení – Škola pánevního dna
 • 2017 – celodenní kurz Zdravá záda – IQ pohyb Praha
 • 2016 – SM systém – Spirální mobilizace páteře podle Dr. Smíška (1ABCD)
 • 2016 – Specializovaný kurz Cvičení pro seniory (FISAF)
 • 2015 – lektorský certifikát Školy pánevního dna
 • 2015 – základní víkendový kurz hormonální jógy
 • 2014 – kurz cvičení dle Mojžíšové (centrum Třezalka)
 • 2013 – 2014 – roční kurz VĚDOMÉ TĚLO pod vedením Reny Milgrom
 • 2013 – certifikovaný lektor Just Jhoom (program založený na bollywoodském tanci v kombinaci s aerobikem a jógou)
 • 2/2012 – intenzivní týdenní kurz LABANOVY ANALÝZY POHYBU (Discover your own movement) v Poznani, Polsko
 • 6/2011 – půlroční certifikovaný program LEKTOR ORIENTÁLNÍHO TANCE s akreditací MŠMT
 • 8/2011 – certifikovaný Masér pro sportovní a rekondiční masáže, Breussova masáž, Indická masáž hlavy (EduSpa College Praha)
 • 2004 – 2017 – nespočet kurzů a seminářů v mnoha různých stylech orientálního i indického tance

ABSOLVOVANÉ SPECIALIZOVANÉ WORKSHOPY

ORIENTÁLNÍ TANEC

V orientálním tanci jsem absolvovala nespočet seminářů různých stylů orientálního tance u českých i zahraničních lektorů. Z českých mohu jmenovat např. Shereen, Katku Krejčovou, Karolinu Idrisovou, Šárku Martinákovou, Michala Macha, Mirku Gebouskou, Badriyah, Táňu Krištůfkovou, Delilu, Katku Zezulkovou, Zuzku Štychovou atd. Ze zahraničních lektorů to byli např.: Beata a Horacio Cifuentes, Jillina, Boženka, Rachel Brice, Mardi Love, Sharon Kihara, Morocco, Sandra (USA), Serkan Tutar, Lubna Emam, Osama Emam, Mohamed Kazafy, Aleksey Ryaboshapka, Tito, Randa Kamel, Yousry Sharif, Salima, Christine Yaven, Alisa Gurova a další.

BOLLYWOODSKÝ TANEC

S bollywoodským tancem jsem začala u Mirky Gebouské, a dále se vzdělávala na seminářích Helenky Valtové, Sunny Singha, Nivedity, Jasvindera, Sandhyadipy Kar, Meery, Michala Macha atd.

Řekněte o tom i přátelům...Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email