Přemýšlíte o přihlášce na kurz Tajemství pánevního dna a zajímalo by vás, jak probíhá, co s sebou, nebo co vám přinese? Pak je tento článek právě pro vás! 😉
Vendulka - cvičení pánevního dna

Cvičení pánevního dna je velmi jemné.

1) Jak kurz probíhá?
Celodenní kurz je rozdělen na 3 části. 
V první se dozvíme vše o anatomii, funkci, správné aktivaci i relaxaci svalů pánevního dna v teorii i praxi. Čeká nás jemné cvičení pánevního dna v součinnosti s dechem.
Ve druhé části po obědě se ponoříme do našich emocí, objevíme psychosomatické souvislosti pánevního dna a naučíme se jednoduché cviky na práci s emocemi v těle.
A ve třetí části se podíváme na to, jak nám práce s pánevním dnem může pomoci čerpat energii a zvyšovat vitalitu, jak nám zapojení pánevního dna může obohatit intimní život intenzivnějším prožitkem, jak pracovat s ženskou cykličností a energií a nebudou chybět tipy pro zapojení pánevního dna v každodenních aktivitách, pomůcky, nebo jak lze řešit potíže s inkontinencí, které se týkají nejen žen po přechodu, ale také velké části žen po porodu.
 
2) Co bych si měla vzít s sebou?
S sebou doporučuji vzít karimatku/podložku na sezení a cvičení, deku na přikrytí, případně polštářek, šálu, ručník… cokoliv, abyste si mohly udělat pohodlí a cítily se celý den příjemně. Na sebe pohodlné oblečení (ať už „válecí“ sukni, tepláky, legíny… a tričko), nejlépe více vrstev, aby vám nebylo chladno. A nezapomeňte blok/papíry na poznámky a psací potřeby.
Ráda své klientky rozmazluji a chci, aby si den co nejlépe užily, takže k dispozici bude malé občerstvení (ovoce, oříšky, sušenky, čokoláda) a čaj/káva po celý den, ale doporučuji vzít si na odpoledne svačinu. Na oběd se můžeme vydat společně do některé z restaurací v okolí, nebo lze samozřejmě individuálně.
 
3) Co obvykle účastnice kurzu očekávají?
Účastnice většinou očekávají klasické cvičení pánevního dna, možná s větším přesahem a teorií, ale bývají velmi mile překvapeny, že kromě velké spousty neocenitelných informací, tipů a cviků získají i pochopení souvislostí nejen v rámci anatomie, ale i psychosomatiky a ženské energie. A všechny oceňují možnost užít si den jen a jen pro sebe a své tělo a duši a dozvědět se o sobě zase o něco víc, plus probrat témata, o kterých nás ve škole neučili a o kterých se nemluví, a přitom jsou pro každou ženu klíčová.
 
4) Jaké jsou výsledky kurzu?
Výsledkem kurzu je v ideálním případě spokojené, pružné a vyživené pánevní dno, opečované tělo i emoce, a příjemně naladěná a odpočatá žena 🙂
Účastnice se často zbavují bolestivé menstruace, daří se jim otěhotnět, i když to předtím nešlo, zmírní se, nebo i úplně vymizí inkontinence, uleví se od bolestí beder, kříže, kostrče, více si užívají milování s partnerem a cítí se lépe a ženštěji… Benefitů kurz nabízí nespočet 😉
 
5) A mohla bych dodat nějakou zajímavost?
Pokud chcete zjistit, proč svaly pánevního dna neposílíte přerušováním močení, jak na pánevní dno působí nošení podpatků, proč vaše znalosti z kurzu ocení i váš partner, nebo jak pánevní dno souvisí se stavem vašich chodidel nebo krkuPřihlašte se 😉