Máš svou menstruaci sladěnou s cyklem Měsíce?

A co lze ze synchronizace s různými měsíčními fázemi vyčíst?

Krvácíš na nov, nebo na úplněk? A co to může znamenat? To se dozvíš v článku.

Vendulka Pánková menstruace bez bolesti cyklus bílý rudý měsíc pánevní dno

KRVÁCENÍ PODLE LUNY

 

Všimla sis někdy, že se Tvůj cyklus synchronizuje s Měsícem?

 

Slovo „menstruace“ pochází z latinského a řeckého slova mene, což znamená „měsíc„.

Dlouho se předpokládalo, že menstruace souvisí s Měsícem, především proto, že měsíční cyklus trvá přibližně stejně dlouho jako průměrný menstruační cyklus, tedy 29,5 dne.

Vědecké poznatky o souvislosti mezi Měsícem a menstruačním cyklem se různí. Ale když začneme pozorněji sledovat vztah mezi našimi cykly a Měsícem, může nám naše pozorování napovědět něco o nás samých a o tom, v jaké fázi života se právě nacházíme.

Není tedy lepší a horší čas během cyklu Měsíce, kdy chtít, aby menstruace přišla.

Pokaždé nám přináší užitečné informace o nás a energiích, které na nás působí.

 

CYKLUS BÍLÉHO MĚSÍCE

Nejběžnějším cyklem je cyklus bílého měsíce, kdy menstruace probíhá kolem novoluní a ovulace pak během úplňku.

Energie měsíčního cyklu jsou podobné energiím našich menstruačních cyklů; přibývající Měsíc bývá energetizující, podobně jako naše folikulární fáze. Úplněk je energetickým vrcholem, podobně jako fáze ovulace. Premenstruační fáze nastává během ubývajícího Měsíce; kdy dochází ke zpomalování a snížení hladiny energie. A konečně menstruace je obdobím zastavení se, rozjímání a klidu, což dobře ladí s náladou novoluní.

Ženy v cyklu Bílého měsíce jsou v souladu s přírodními cykly a rytmem Země (většina rostlin se řídí stejným cyklem plodnosti). Bývají připraveny na početí a těhotenství. Proto bývá tento cyklus považován za cyklus Mateřství a Plodnosti. Ať už miminko zrovna plánuješ, nebo ne, v době, kdy jsi v souladu s cyklem Bílé luny, je Tvoje energie zaměřena na péči, domov, vztahy, budování, výchovu dětí nebo rozvíjení nápadů.

 

CYKLUS RUDÉHO MĚSÍCE

Rudý Měsíc je cyklus, ve kterém Tvoje menstruace spadá do období úplňku. Říká se, že jde o spojení s říší čarodějek, rebelek, učitelek, věděm a moudrých žen. Během cyklu Rudého měsíce se nacházíme v nejtemnější fázi cyklu v době, kdy je Země nejvíce osvětlena měsíční září.

Ženy menstruující při úplňku se více soustředí na proměnu společnosti a službu světu. Své úsilí věnují evoluci, revoluci a expanzi. Statečně září pro druhé svým plodným, jasným světlem, které přináší ovulace, v dobách temnoty.

Tento zvláštní menstruační rytmus naznačuje, že v této fázi svého života můžeš být více propojená s magií, intuicí a duchovním světem. Cyklus rudého Měsíce je vhodným obdobím pro spojení s duchovní, intuitivní částí sebe sama a pro práci s jemnohmotnými energiemi.

Žena, která menstruuje v tomto cyklu, odvážně tančí podle svého vlastního rytmu a řídí se spíše svým vnitřním vedením než vnějším světem.

 

CYKLUS RŮŽOVÉHO MĚSÍCE

Když menstruuješ během dorůstajícího Měsíce, tedy v období mezi novem a úplňkem, nacházíš se v cyklu Růžového Měsíce. Ten naznačuje přechodné období v životě a to, že se možná přesouváš z intuitivnější, introvertnější, duchovní sféry do fáze svého života, kdy jsi víc zaměřená směrem ven. Můžeš cítit inspiraci k budování věcí a navazování kontaktů s ostatními. Přináší nové začátky, projekty a možnosti seberealizace. Možná budeš muset sladit to, co chceš a potřebuješ v duchovní oblasti, s tím, co chceš a potřebuješ v hmotném světě.

 

CYKLUS FIALOVÉHO MĚSÍCE

Když menstruuješ během ubývajícího Měsíce, nacházíš se také v přechodném období. Na rozdíl od cyklu Růžového měsíce však můžeš přecházet od zaměření na hmotný svět k zaměření se na duchovní stránku života. Může to být velmi silné období života, kdy můžeš léčit stará zranění a procházet transformací do další fáze svého bytí. Možná budeš potřebovat na nějakou dobu pobývat ve své vnitřní sféře a více se propojit se svou spiritualitou. Hlavní otázkou zde může být, jak sladit potřeby svého duchovního já s realitou svého fyzického těla.

Tato lunární fáze je o pouštění, odpouštění, opouštění, introspekci a integraci. Často do ní přecházejí ženy, které mají za sebou cyklus rudého Měsíce, protože jsou připraveny propustit některé aspekty sebe sama, aby vytvořily prostor pro něco nového.

 

PROČ SLEDOVAT NALADĚNÍ CYKLU NA MĚSÍC?

Tvůj menstruační cyklus se může v průběhu času posouvat a měnit a je normální, že dochází k výkyvům v jeho načasování z mnoha různých důvodů. Začni věnovat pozornost Měsíci a jeho vztahu k Tvému menstruačnímu cyklu – vyladění těchto energií Ti může pomoci se víc propojit se sebou, se svým prapůvodním rytmem a cítit se tak lépe na těle i duši.

 

Vendulka Pánková menstruace bez bolesti ženská cykličnost fáze měsíce

Chceš se o svém menstruačním cyklu a bezbolestné menstruaci dozvědět víc?

 

Přihlaš se na kurzy pro Menstruaci bez bolesti, nebo si dopřej individuální péči šitou na míru!