VYUČUJI DVA ZÁKLADNÍ TANEČNÍ STYLY

ORIENTÁLNÍ TANEC

Orientální tanec je souhrnným pojmem pro mnoho tanečních stylů z Blízkého Východu. Nejpopulárnější u nás jsou tance z Egypta. Tanec je to ladný a ženský, ale i dynamický a temperamentní, a každá žena si může najít styl blízký svému srdci a povaze.

Jeho výhodou je, že nepotřebujete tanečního partnera. Navíc rozvíjí ženskost a ladnost, zlepšuje držení těla i jeho flexibilitu a koordinaci, spolehlivě zvedá náladu, vyčistíte si hlavu od starostí, a ještě můžete najít podobně naladěné kamarádky 😉

Ne nadarmo se mu také říká „tanec rodiček“. Má vliv na uvolnění, rozhýbání a lepší prokrvení pánevní a bederní oblasti, a zlepšením kondice pánevního dna napomáhá otěhotnění. Může usnadnit porod, a po porodu je příjemnou formou pohybu, kterou můžete absolvovat i se svým miminkem.

Typické jsou vlnivé a krouživé pohyby, izolace, akcenty a shimmy (třasy).

Tančit můžete také s pestrou paletou rekvizit – závoj, vějíře, šavle, svíčky, křídla, hůlky, činelky… Zábavné jsou také fúze orientálního tance s jinými styly (orientální flamenco, tango oriental, gypsy fusion…).

Možností je nespočet a každá si může najít to „svoje“.

Neváhejte a přijďte vyzkoušet, zda kouzlo orientálního tance zapůsobí i na vás 🙂

Jaké lekce tance právě běží?

  • Úterý – 11:00 – 12:00  Orientální tanec pro seniorky, 12-13h Orientální tanec pro pokročilé – Praha – Politických Vězňů
  • Středa – 17:30 – 18:30 Orientální tanec RELAX pro všechny pokročilosti, Praha – Politických Vězňů
  • Čtvrtek – 19:00 – 20:00 Orientální tanec – FUSION pro středně a více pokročilé, Praha – Flora

Články k tématu:
O stylech orientálního tance (2015)

Vendulka Pánková

BOLLYWOODSKÝ TANEC

Bollywoodský tanec je tanecem z bollywoodských filmových trháků. Jde o zábavný mix tradičních, folklórních i moderních indických tanců, okořeněný tanečními styly z celého světa (hip-hop, orientální tanec, flamenco atd.).

Co vám přinese?

Rozhýbete při něm tělo od hlavy až k patě, procvičíte si koordinaci celého těla i jemnou motoriku rukou, a naučíte se tancem vyprávět příběhy. A navíc se skvěle pobavíte!

Vidět ho můžete v bollywoodských filmech, které jsou typické tím, že se využívá zpěvu a tance k vyjadřování emocí, posouvání děje a především se tancem příběh vypráví, za využití gest rukou, výrazu obličeje a dalších pohybů. Jde o tanec velmi poutavý, který vás nenechá chvilku v klidu, a především velice zábavný, u kterého vytančíte z těla všechen stres a starosti 🙂

Zatančit si ho se mnou můžete třeba v CENTRU TANCE v Praze.

Jaké lekce můžete vyzkoušet?

  • Pondělí – 18:00 – 19:00 Bollywood pro začátečníky a středně pokročilé, Praha – Palmovka
  • Středa – 19:30 – 20:30 Bollywood pro pokročilé – skupina Diwali, Praha – Politických Vězňů

 

Vendulka Pánková - tanečnice a lektorka pohybu: Belly Dance, Škola pánevního dna

KURZY TANCE A CVIČENÍ V PRAZE

Kurzy tance a cvičení, které vedu v Praze, probíhají pod záštitou Centra tance. Orientální tanec zde učím již od roku 2007, od roku 2009 tanec bollywoodský, a od roku 2015 také cvičení pro ženy a kurzy pro zdravé pánevní dno.

KDE?

Lekce probíhají v útulných komfortních sálech na Palmovce, Floře, a především v centru na ulici Politických Vězňů 8.

 

PŘIHLÁŠKY

Přihlášky na lekce a více informací o pravidelných lekcích a kurzech naleznete na stránkách Centra tance.