VYUČUJI DVA ZÁKLADNÍ TANEČNÍ STYLY

ORIENTÁLNÍ TANEC

Orientální tanec je souhrnným pojmem pro mnoho tanečních stylů z Blízkého Východu, nejpopulárnější jsou tance z Egypta. Tanec je ladný a ženský, ale i dynamický a temperamentní, a každá žena si může najít styl blízký svému srdci a povaze.

Jeho výhodou je, že nepotřebujete tanečního partnera, rozvíjí ženskost a ladnost, zlepšuje držení těla i jeho flexibilitu a koordinaci, spolehlivě zvedá náladu, vyčistíte si hlavu od starostí, a ještě můžete najít podobně naladěné kamarádky 😉

Ne nadarmo se mu také říká „tanec rodiček“ – má vliv na uvolnění, rozhýbání a lepší prokrvení pánevní a bederní oblasti, a zlepšením kondice pánevního dna napomáhá otěhotnění, může usnadnit porod, a po porodu je příjemnou formou pohybu, kterou můžete absolvovat i se svým miminkem.

Typické jsou vlnivé a krouživé pohyby, izolace, akcenty a shimmy (třasy).

Tančit můžete také s pestrou paletou rekvizit – závoj, vějíře, šavle, svíčky, křídla, hůlky, činelky… Zábavné jsou také fúze orientálního tance s jinými styly (orientální flamenco, tango oriental, gypsy fusion…). Možností je nespočet a každá si může najít to „svoje“.

Neváhejte a přijďte vyzkoušet, zda kouzlo orientálního tance zapůsobí i na vás 🙂

Články k tématu:
O stylech orientálního tance (2015)

BOLLYWOODSKÝ TANEC

Bollywoodský tanec je zábavným mixem tradičních, folklórních i moderních indických tanců, okořeněný tanečními styly z celého světa (hip-hop, orientální tanec, flamenco atd.).

Rozhýbete při něm tělo od hlavy až k patě, procvičíte si koordinaci celého těla i jemnou motoriku rukou, a naučíte se tancem vyprávět příběhy.

Vidět ho můžete v bollywoodských filmech, které jsou typické tím, že se využívá zpěvu a tance k vyjadřování emocí, posouvání děje a především se tancem příběh vypráví, za využití gest rukou, výrazu obličeje a dalších pohybů. Jde o tanec velmi poutavý, který vás nenechá chvilku v klidu, a především velice zábavný, u kterého vytančíte z těla všechen stres a starosti 🙂

Zatančit si ho se mnou můžete třeba v CENTRU TANCE v Praze.

Přehled mých pražských kurzů naleznete ZDE.