Tančím, tedy jsem

Jmenuji se Vendulka Pánková a miluji tanec ve všech jeho podobách a rytmech, jako cestu sebevyjádření, absolutní formu pohybové harmonie, způsob meditace a plného prožitku „teď a tady“, rozvoj kreativity, procvičení těla i zábavu pro tanečníky i diváky. A ještě o malinko raději, než tančím, tanec učím.

Zaměřuji se na práci se ženami, ženskost a ženská témata.

Pro pražské Centrum tance vedu pravidelné kurzy orientálního a bollywoodského tance. Od roku 2015 vedu jako certifikovaná lektorka kurzy pro zdraví pánevního dna pomocí Metody 3×3 Školy pánevního dna a specializuji se na cykličnost a menstruaci bez bolesti. Pracuji také s metodami cvičení podle Mojžíšové, Školy bederních svalů, spirální stabilizace/mobilizace dle Dr. Smíška, Labanovy analýzy pohybu, Bartenieff fundamentals, a využívám i znalosti z péče o tělo a bolavé svaly z absolvovaných kurzů zdravotního cvičení, vědomého pohybu a masérských kurzů.

Od roku 2022 jsem certifikovanou lektorkou a školitelkou v lektorského týmu výcviku Loona Dance academy – školy prožitkového tance pro ženy.

A abych mohla ženám poskytovat opravdu celostní péči a podporu nejen pro tělo, ale i duši, přidala jsem do své expertízy i somatické koučování

 

MOJE TANEČNÍ CESTA

Orientální tanec mne fascinoval od dětství, ale možnost se tuto nádhernou formu umění učit jsem dostala až při nástupu na vysokou školu v Plzni v září 2004. S pravidelnou výukou jsem začala po vítězství v soutěži MISS ORIENT v roce 2006, kde jsem si vytančila i korunku pro Miss Sympatie diváků. Postupem času jsem pak začla vyučovat i tanec bollwoodský, včetně jeho svižnějších verzí Just Jhoom a Fit bolly dance, do orientálního tance se začly přimíchávat různé fúze (flamenco, gypsy, tango). A momentálně je mi nejbližší ženský prožitkový tanec.

Vedu pravidelné kurzy v Praze, a semináře na Vysočině i po celé ČR.

Díky tanci jsem si mohla užít, jaké to je být v televizi a rádiu, a spolupracovat se zajímavými osobnostmi na zajímavých projektech (např. pravidelné hostování na koncertech Muzikanta Králíčka a skupiny Květy, vystoupení na veletrhu Evolution, cestovatelský festival Obzory, akce Souboj nevěst, Etnopiknik Náprstkova muzea, historické bitvy a mnoho dalších akcí).

CO CHTĚJÍ KLIENTKY? ZABYDLET SE V TĚLE I ŽENSKOSTI

Čím dál více žen na kurzech se mne vyptávalo na způsob, jak udržet své tělo bez zbytečných bolestí a jak eliminovat některé zdravotní problémy, související nejen se ženským dospíváním a zráním. I proto jsem začala pracovat s tématy psychosomatiky a práce s vědomou ženskostí. Od roku 2015 se práci s tělem a zdravým formám pohybu a cvičení věnuji systematicky. Doplnila jsem taneční vzdělání lektorským kurzem „Školy pánevního dna„, obohacené o cvičení podle Ludmily Mojžíšové, prvky jógy, rehabilitační cvičení pro zdravá záda a znalosti spirální stabilizace a mobilizace páteře, a dále se v těchto oblastech vzdělávám.

kurzy cvičení jsou jemné, zaměřené na vědomý pohyb, správné provedení a navnímání pohybu, prohloubení propojení s vlastním tělem, dech, ženskost a relaxaci. Jsou ideální pro ty z vás, které nemají rády uspěchané či pokročilé lekce, na kterých člověk nestíhá vnímat, co se s tělem děje a propojovat pohyb s dechem, a zvládnou je ženy všech věkových i váhových kategorií.

Zaměřuji se také na zdravý pohyb pro SENIORKY – ať už v rámci kurzů orientálního tance, nebo i jemného rehabilitačního cvičení.

VĚDOMÉ ŽENSTVÍ

Po čem ženy opravdu touží?
Po zdravém těle, šťastné rodině a partnerství, úspěšné kariéře – pro sebe, ale i pro všechny blízké.
Protože my, ženy, málokdy chceme něco jen pro sebe.
Dáváme všechnu svou energii, lásku a sílu, abychom toho dosáhly.

Hluboko uvnitř ale nejvíce toužíme po pozornosti, porozumění, soucitu a pocitu opory od jiných žen. Možná i proto, že současný svět přetéká množstvím virtuálních spojení na úkor těch skutečných, hmatatelných. Ženská tajemství a moudrost, předávaná generacemi, se na sociální sítě nevejdou. Potřebují lidský rozměr.

Jsem tu proto, abych Vám pomohla prostřednictvím tance a pečlivě vypracovaného systému cvičení najít cestu k nebolestivé menstruaci, k otěhotnění, ke zdravějšímu tělu.
Jsem tu proto, abych Vám pomocí přechodových rituálů pomohla vědomě projít klíčovými okamžiky vašeho ženského života. Okamžiky, kdy jako žena procházíte důležitou proměnou – bez ohledu na to, co si o tom myslí vaše okolí. Okamžiky, které bychom neměly jen tak propouštět mezi prsty do propadliště času.

Jsem tu proto, abych propojovala ženské kruhy a umožňovala tak dalším ženám cítit sílu našeho společenství. Vracíme se k tématům, na která jsme jakoby zapomněly. Tématům ryze ženským. Často bolavým. Často jen šeptaným. Učíme se o nich znovu mluvit. Učíme se chápat, jak moc je důležité o nich mluvit. A pomáháme si vzájemně.

Jsem tu pro vás.

vendulka-pankova

VENDULKA V TELEVIZI

13.11. 2006 – TV NOVA – Snídaně s Novou
13.11. 2006 – ČT1 – reportáž z finále Miss Orient 2006
15.12. 2006 – TOP Tv – Pel-Mel se Slávkem Bourou a Markétou Majerovou

 

vendulka-pankova
Vendulka rituály pro ženy
VZDĚLÁNÍ (aneb co mám za sebou)

VZDĚLÁNÍ

 • 2022 – 23 – výcvik Somatické koučování 
 • 2021-22 – certifikovaná lektorka pro tanec ženských archetypů – Tanec Luny
 • 2021-22 – certifikovaná lektorka a školitelka Loona dance academy – prožitkový ženský tanec
 • 2020 – Škola bederních svalů (Míša Cusanová)
 • 2020 – Dearmouring – víkendový kurz, Vojtěch Chládek (Mahalo centrum)
 • 2020 – výcvik ženských rituálů – 2. ročník
 • 2019 – výcvik ženských rituálů – 1. ročník (www.knezkabohyne.cz)
 • 2019 – Bederní svaly a bránice, Míša Cusanová (www.sensingbody.cz)
 • 2019 – Dearmouring a Mahalo metoda – úvod, Vojtěch Chládek
 • 2018 – konference na téma pánevního dna – Den pro dno, Praha
 • 2018 – celodenní kurz Pánevní dno – Groofy Brno
 • 2018 – celodenní kurz Pánevní dno – IQ pohyb Praha
 • 2018 – celodenní kurz Principy posilování stabiliz. systému Core – IQ pohyb Praha
 • 2018 – celodenní kurz Cvičení pro těhotné a po porodu – IQ pohyb Praha
 • 2017 – Akreditovaný kurz MŠMT – Zdravotní cvičení – Škola pánevního dna
 • 2017 – celodenní kurz Zdravá záda – IQ pohyb Praha
 • 2016 – SM systém – Spirální mobilizace páteře podle Dr. Smíška (1ABCD)
 • 2016 – Specializovaný kurz Cvičení pro seniory (FISAF)
 • 2015 – lektorský certifikát Školy pánevního dna
 • 2015 – základní víkendový kurz hormonální jógy
 • 2014 – kurz cvičení dle Mojžíšové (centrum Třezalka)
 • 2013 – 2014 – roční kurz VĚDOMÉ TĚLO pod vedením Reny Milgrom
 • 2013 – certifikovaný lektor Just Jhoom (program založený na bollywoodském tanci v kombinaci s aerobikem a jógou)
 • 2/2012 – intenzivní týdenní kurz LABANOVY ANALÝZY POHYBU (Discover your own movement) v Poznani, Polsko
 • 6/2011 – půlroční certifikovaný program LEKTOR ORIENTÁLNÍHO TANCE s akreditací MŠMT
 • 8/2011 – certifikovaný Masér pro sportovní a rekondiční masáže, Breussova masáž, Indická masáž hlavy (EduSpa College Praha)
 • 2004 – 2020 – nespočet kurzů a seminářů v mnoha různých stylech orientálního i indického tance (viz níže)

 

ABSOLVOVANÉ SPECIALIZOVANÉ WORKSHOPY

ABSOLVOVANÉ SPECIALIZOVANÉ WORKSHOPY

ORIENTÁLNÍ TANEC

V orientálním tanci jsem absolvovala nespočet seminářů různých stylů orientálního tance (folklórní styly, raks sharki, fusion, tribal) u českých i zahraničních lektorů.

 • Z českých mohu jmenovat např. Shereen, Katku Krejčovou, Karolinu Idrisovou, Šárku Martinákovou, Michala Macha, Mirku Gebouskou, Badriyah, Táňu Krištůfkovou, Delilu, Katku Zezulkovou, Zuzku Štychovou atd.
 • Ze zahraničních lektorů to byli např.: Beata a Horacio Cifuentes, Jillina, Boženka, Rachel Brice, Mardi Love, Sharon Kihara, Morocco, Sandra (USA), Serkan Tutar, Lubna Emam, Osama Emam, Mohamed Kazafy, Aleksey Ryaboshapka, Tito, Randa Kamel, Yousry Sharif, Salima, Christine Yaven, Alisa Gurova a další.

BOLLYWOODSKÝ TANEC

S bollywoodským tancem jsem začala u Mirky Gebouské, a dále se vzdělávala na seminářích Helenky Valtové, Sunny Singha, Nivedity, Jasvindera, Sandhyadipy Kar, Meery, Michala Macha atd.

DALŠÍ WORKSHOPY

Latinsko-americké tance (Jan Mexo Řehák, Nikol Mikesková), flirt dance (Nikol Mikesková), cikánské tance (Táňa Krištůfková), balet (Michal Mach)

PROJEKTY, NA KTERÝCH SE PODÍLÍM

U JAKÝCH PROJEKTŮ SE SE MNOU MŮŽETE POTKAT?

www.menstruacnicyklus.eu – podílím se na výzkumu menstruačního cyklu na FTVS UK

www.loonadanceacademy.cz – Loona dance – prožitkový tanec pro ženy – školitelka, součást lektorského sboru výcviku

www.mojetelojemoje.cz – projekt pro podporu respektu k tělu a sebepřijetí

www.naprechodu.cz – Přechodové rituály

www.mamsvedny.cz – Projekt pro menstruaci bez bolesti

https://www.terezachmelarova.com/chrám-bohyně – Putovní Chrám Bohyně – projekt českých ceremonialistek

https://shop.ecstatic.cz/cd-a-knihy/novodobe-zenske-ritualy/ – Příručka novodobých ženských rituálů – spoluautorka

www.maficko.cz – Relaxační projekt pro ženy

 

 

 

INSPIRACI PRO CELOSTNÍ PŘÍSTUP K ŽENSKÉ PÁNVI NALEZNETE I NA INSTAGRAMU