ŽENSKÉ KRUHY – SÍLA ŽENSKÉ PODPORY

„Kruh žen může být jednoduše
nejmocnější silou, kterou lidstvo zná.
Pokud nějaký máš, obejmi ho.
Pokud nějaký potřebuješ, vyhledej ho.
Pokud nějaký najdeš, pro lásku všeho,
co je dobré a svaté, ponoř se do něj.
Drž se ho. Miluj ho. Zesvleč se do naha.
Nech je, ať tě vidí. Nech je, ať tě drží.
Nech své dlouho zadržované slzy proudit.
Dovol si divoce povstát a miluj něžně.
Změní tě to.
Samotná esence tvého bytí
bude tímto změněna, pokud to dovolíš.
Prosím, prosím, dovol si to.“
~ Jeanette LeBlanc

 

Vendulka rituály pro ženy

CO JSOU TO ŽENSKÉ KRUHY?

Ženské kruhy jsou setkáním žen pro ženy. Tato sesterská setkání poskytují ženám bezpečný prostor, kde se mohou propojit, společně sdílet a navzájem se podporovat.

 

 

PROČ SE ŽENSKÉHO KRUHU ZÚČASTNIT?

 
Co nám ženské kruhy mohou přinést?

 

 • Připomínají nám, že jsme emocionální bytosti, a že je to v pořádku.

  Ve světě, kde vládne rozum a emoce jsou často brány jako slabost, je velmi léčivé strávit čas se ženami, které otevřeně sdílí své pocity a prožitky. Tím, že nasloucháme těžkostem, radostem, frustracím i touhám dalších žen, se vracíme domů – k sobě samým jako k cítícím bytostem. A právě cítění nás propojuje se samotným životem a probouzí v nás lásku a potřebu o život pečovat – v sobě i ve světě.

 • Vedou nás zpět ke kořenům – k naší cyklické přirozenosti – a připomínají nám důležitost sebepéče.

  My ženy životem plujeme na vlnách života a prožíváme roční období přírody ve svém vlastním těle. Ale ve světě, který si cení především produktivity a výkonu, je tak snadné zapomenout na naši cyklickou podstatu a přepínat se za hranice svých možností, že?
  I pouhá hodina strávená v kruhu žen nás může znovu napojit na sebe sama a pomoci nám využít naši energii a kreativitu, když je na vrcholu, a také nezapomenout se zastavit, když je čas na odpočinek a obnovu.Představte si, jak by naši planetu mohly změnit miliony žen, které jsou naplněné, vyživené a pečují o sebe.

 • Léčí naše těla.

  V ženském těle jsou „klíče“ k léčení. Jedním z nich je oxytocin, „hormon lásky“, který pomáhá aktivovat část našeho nervového systému, která odpočívá a tráví, podporuje náš imunitní systém, snižuje stres a pomáhá nám cítit se uzemněně, bezpečně a jako součást většího celku.Ženské kruhy jsou oázou plnou oxytocinu; hluboké naslouchání bez posuzování, objetí a vyživující doteky, pocit, že jsme viděny a přijímány takové, jaké jsme, a pocit spřízněnosti – to vše aktivuje příliv oxytocinu a řadu jeho léčivých účinků. Vzhledem k epidemii chronických onemocnění, která v současné době postihuje miliony žen na celém světě, by ženské kruhy mohly být mocným klíčem, který ženám pomůže vytvořit a udržet si plné zdraví.

 • Pomáhají nám zářit naplno.

  Ženská pospolitost, sesterství a podpora nám usnadňuje naplno si stoupnout do své síly, obejmout své dary a talenty a naplno zářit a žít své poslání a podpořit svou kreativitu a energii.

 

ČÍM LÉPE PODPOŘIT SVOU ŽENSKOST NEŽ TANCEM?

 

Ženské kruhy bývají plné sdílení, podpory, inspirace, rituálů, péče… ale i tance! 🙂

Obzvláště ty TANEČNÍ ŽENSKÉ KRUHY.

Jako lektorka prožitkového tance pro ženy  a tance lůna – Loona dance – vás ráda provedu kruhem, který ještě více podpoří vaše propojení sama se sebou, svým tělem i s ostatními ženami ještě hlouběji než skrze slova.

Naše těla nelžou a náš pohyb často řekne víc než tisíc slov.

Protančete se k sobě!

 

Vendulka Pánková prožitkový tanec pánevní dno Loona dance

CO O MÉ PRÁCI ŘÍKAJÍ KLIENTKY?

  positive review  Vendulku vřele doporučuji. Před lety na osobním kurzu jsem díky ní hodně věcí o pánevním dnu pochopila. Od té doby se svým tělem zase o něco lépe zacházím a hezky se o něj starám. 😉 Umí krásně předat to své "know how" a nemusíte se stydět mluvit o čemkoliv. Nedávno mi pomohla v rámci online setkání s bolestmi v oblasti kostrče a beder. Doporučila mi cviky, masáže, míčky a také mě u cvičení opravovala, abych to dělala správně. Byl to navíc moc mile strávený čas v atmosféře důvěry a podpory. Určitě opět využiji, když mi bude ouvej.

  Olga Krajčová Avatar Olga Krajčová
  7.5.2021

  positive review  Vendulko! Byla jsi moje poslední naděje, jak zvládat menstruaci bez analgetik a moje očekávání jsi předčila. Přesně jsi dovedla pojmenovat, co se s mým panevnim dnem děje a jak to celé ovlivňuje, jak se cítím, ukázala jsi mi jednoduché cviky a triky, které mi v podstatě okamžitě pomohly. Vážím si toho, jak se umíš do žen vcítit a že svoji práci intenzivně prozivas, na klientkách Ti záleží a jsi jim dobrou průvodkyní. Kdybych Te měla popsat cizímu člověku tremi slovy, řeknu klidná, hřejivá a empatická 💜 Vednulcinu práci mohu jen doporučit. Po 22 letech s extrémně bolestivou menstruací jsem se po semináři s Vendulkou dostala do stavu, kdy neberu žádná analgetika, bolesti výrazně ustoupily.

  Terezka Balá Avatar Terezka Balá
  6.5.2021

  positive review  Nabídka Vendulky Pánkové mě nalákala spojením práce s panevním dnem a tancem. Po třech porodech mám pocit, že své tělo potrebuji dát do kupy. Protože chodím na fyzioterapii, chvíli jsem přemýšlela, jestli si ještě přidávat další techniky, ale ten tanec mě prostě lákal. Holt moje srdcovka. A jsem ráda! Vendulka je profík, na vše se vyptá, zjistí do nejmenších detailů aktuální stav i to, co potřebujete a chcete. Zároveň má dar předat informace srozumitelně. I když některé věci znám z dřívějška, tak teprve její vysvětlení mi dalo opravdu detailní návod. A Vendulka navíc působí tak, jako by vás na dalku objala a opečovala. Je neuvěřitelně milá a vyzařující jednak péči, ale i to, jak miluje, co dělá. A ví o svém oboru navíc vážně hodně. No a ještě třešnička na dortu. Když se Vendulka při tanci ladně rozvlní, je to jako kdybyste tančili s vlnami v moři. A umí ten pocit z pohybu nádherně předat. Nezbývá, než poděkovat a rozhodně Vendulku doporučit, když řešíte pánevní dno, záda, tanec. Díky moc!

  Lucie Macášková Avatar Lucie Macášková
  14.5.2021

FB SKUPINA PRO ŽENY

Chceš se přidat do ženské online oázy, kde se můžeš o celostním přístupu (nejen) k ženské pánvi, zdravém pohybu, pánevním dnu, menstruaci i tanci dozvědět víc?

Stačí kliknout na obrázek!

fb skupina celostní přístup pro ženy